Każda osoba zajmująca się uprawą marihuany spotkała się z określeniem nasion feminizowanych. Tego typu odmiany stanowią prawdziwą rewolucję w hodowli konopi. Podpowiadamy, czym są nasiona marihuany feminizowane i jakie są ich cechy.

Nasiona marihuany feminizowane – najważniejsze informacje

Najprościej rzecz ujmując, omawiany rodzaj nasion konopi to odmiana zmodyfikowana genetycznie, która daje gwarancje uzyskania roślin płci żeńskiej. Ich wprowadzenie zrewolucjonizowało uprawę marihuany zwiększając ilość pozyskiwanych plonów. W odróżnieniu od swoich klasycznych odpowiedników pozwalają na prawidłowy i znacznie szybszy rozwój rośliny. Cechy, które wyróżniają nasiona marihuany feminizowane to:

  • gwarancja uzyskania roślin o silniejszym aromacie,
  • poleganie na cyklu świetlnym,
  • brak konieczności sprawdzania płci roślin podczas ich uprawy,
  • możliwość uprawy w czasie chłodniejszych miesięcy.
marihuana z nasion marihuany feminizowanych

Uprawa nasion feminizowanych

Nasiona marihuany feminizowane wymagają nieco innej pielęgnacji niż ich klasyczne odpowiedniki. Po pierwsze są bardziej odporne na niekorzystne warunki upraw i poradzą sobie w kilku rodzajach mieszanek glebowych. Wymagają około 12 godzin naświetlania i potrafią osiągnąć dojrzałość już od 60 dni od ich posadzenia w ziemi. Ich faza kwitnienia musi być zapoczątkowana przez hodowcę. Oznacza to konieczność skrócenia czasu naświetlania rośliny, dzięki czemu ta zaczyna rozwijać pączki kwiatowe.