Wiele osób zastanawia się, co powinien zawierać plecak ratownika medycznego. Zawartość jest bardzo ważna, ale istotna jest także sama jakość plecaka.

Zakup plecaka dla ratownika

Można śmiało powiedzieć, że jest to narzędzie pracy ratownika. Z tego powodu plecak musi być wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne. Najważniejsza jest oczywiście wytrzymałość, ale nie można zapominać o wygodzie. Ratownicy czasami nawet kilka godzin noszą go na plecach, dlatego nie może być ciężki. Jeżeli plecak będzie zbyt ciężki, to niestety będzie sprawiał duży dyskomfort. Do udzielenia pierwszej pomocy mogą się przydać pewne elementy. Warto dodać, że taka pomoc może być udzielona przez każdego i to w różnym zakresie. Nieudzielenie pierwszej pomocy jest zagrożone karą, dlatego zawsze warto przynajmniej spróbować. Może się okazać, że w ten sposób uratuje się nawet komuś życie. Niebezpieczne sytuacje, w których jest zagrożone zdrowie lub życie to coś normalnego dla ratowników medycznych.

Zawartość plecaka

Ratownicy medyczni muszą mieć silną psychikę, a do tego powinni być sprawni fizycznie. Pomoc osobie poszkodowanej powinna być udzielona jak najszybciej, dlatego kluczową rolę odgrywa dostęp do narzędzi oraz leków. Dobrze, jeżeli w plecaku znajdzie się ssak ręczny lub nożny, ale nie jest to obligatoryjne. Najważniejsze, żeby były filtry bakteryjne, maski do sztucznego oddychania oraz butla tlenowa. Plecak z dużymi komorami, który jest podzielony na komory cieszy się zdecydowanie największym uznaniem. Zewnętrzny dostęp do zaworu butli tlenowej również może się przydać w niektórych sytuacjach. Plecak ratownika medycznego z oferty sklepu internetowego SklepRatownik24.pl posiada dwa komplety szelek, kilka uchwytów, a także pas biodrowy. Elementy odblaskowe są niezbędne, jeżeli akcje ratownicze prowadzone są po zmierzchu. Ratownicy górscy też używają tego typu plecaków podczas swoich akcji.