Zgodnie z przyjętą definicją, łupież to choroba skóry głowy objawiająca się nadmiernym złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety w każdym wieku. Osoby z łupieżem często narzekają na obniżoną samoocenę i utratę pewności siebie. Nieleczona choroba może doprowadzić do przedwczesnego łysienia skóry głowy. 

Przyczyny powstawania łupieżu

Podstawową przyczyną powstawania łupieżu jest rozrost grzyba Malassezia naturalnie bytującego na skórze głowy człowieka. Do jego nadmiernego namnażania dochodzi najczęściej w wyniku działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Te najczęściej występujące to: 

  • uwarunkowania genetyczne,
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy,
  • dieta uboga w cynk.

Aby pozbyć się problemu, trzeba sięgnąć po leki na łupież dostępne w aptekach. Najchętniej wybierane przez klientów są szampony przeciwłupieżowe, zawierające różnego rodzaju składniki aktywne.

Skuteczne sposoby na łupież

Szampon na łupież dostępny w sklepie drogeryjnym nie zawsze jest skuteczny. Jeśli po jego zastosowaniu problem dermatologiczny nie znika, należy sięgnąć po inne środki. Dobrej jakości lek na łupież to preparat zawierający środek grzybobójczy. Dzięki niemu zwalczana jest przyczyna problemów, a nie jedynie objawy. Najbardziej znanym składnikiem, który znajduje się w specjalistycznych szamponach przeciwłupieżowych, jest ketokonazol. Regularne mycie włosów takim szamponem na łupież przez około miesiąc pozwala trwałe pozbyć się problemu. W sprzedaży dostępne są również produkty przyspieszające usuwanie złuszczonego naskórka.

Szampon na łupież dostępny w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.