Każda osoba jest zainteresowana zaletami i wadami używania tego czy innego elementu odzieży, tak więc w przypadku kombinezonów ludzie są zainteresowani poznaniem zalet i wad ich używania. 

Zalety kombinezonów ochronnych

O zaletach kombinezonów można mówić bardzo dużo. Wszyscy wiedzą, do czego one służą. Przede wszystkim kombinezon ochronny zapewnia bezpieczeństwo pracownikom. Dzięki zastosowaniu odzieży roboczej zmniejszyła się liczba urazów i wypadków w miejscu pracy. Zasadniczo wzrosła wydajność, a ludzie pracują znacznie bardziej odpowiedzialnie.

Dzięki wprowadzeniu odzieży roboczej zmniejszyło się ryzyko śmierci i obrażeń w miejscu pracy. Ludzie zaczęli szanować swoją pracę i traktować ją z zaufaniem, wiedząc, że nic im się nie stanie. Kombinezony nie chronią jednak jeszcze przed wypadkami – sam pracownik również musi być bardziej ostrożny i uważać na to, co robi. Zranienia i wypadki mogą się przecież zdarzyć także z powodu zaniedbania pracownika.

kombinezon ochronny niebieski

Wady kombinezonów roboczych

Kombinezony mają jednak istotne wady. Po pierwsze, i być może najważniejsze, nie dla pracownika, ale dla pracodawcy, jest to, że musi on sam zapłacić za zakup. Nie każdy chce wydawać pieniądze na zakup kombinezonów dla swoich pracowników, jednak jest to konieczność. A jeśli w całym przedsiębiorstwie zatrudniającym 100 lub więcej osób trzeba kupić każdy z kombinezonów, to jest to ogromny wydatek dla przedsiębiorstwa. Kombinezony są jednak warunkiem koniecznym do rozpoczęcia pracy, więc nie da się uniknąć ich zakupu.

Za wadę kombinezonów uważa się również ich obszerność. Nie zawsze łatwo jest go zabrać ze sobą, dużo waży i utrudnia pracę. Powoduje, że człowiek staje się ospały, a tym samym spowalnia proces produkcji.