Zatoki to wypełnione powietrzem przestrzenie, które znajdują się nad oczami i za nosem. Zapalenie zatok to stan zapalny, który prowadzi do objawów takich jak katar, przekrwienie i ból.

Skuteczność leków na zatoki bez recepty, zależy od rodzaju zapalenia. W przypadku nieżytu nosa lub jego polipów, leki przeciwhistaminowe mogą być skuteczne w łagodzeniu objawów. Specyfika bakteryjnego lub wirusowego zapalenia zatok powoduje, że antybiotyki mogą być bardziej skuteczne w leczeniu twoich objawów.

Przyczyny zapalenia zatok:

lek na zatoki

Zapalenie zatok to stan, który może być spowodowany alergiami, przeziębieniami lub grypą. Kiedy ma miejsce, oddychanie przez nos staje się trudne, a w zatokach może gromadzić się śluz.

Grupami ryzyka są osoby cierpiące na alergie i astmę, osoby palące oraz te z nieprawidłowościami strukturalnymi w nosie lub drogach oddechowych. Lek na zatoki znajdziesz tutaj.

Czy tabletki na zatoki są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem?

Aby przygotować się na nadchodzący sezon ważne jest, aby znać różne rodzaje leków na zatoki, które można kupić bez recepty. Są to:

  1. leki zmniejszające przekrwienie – działają poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych w nosie i zmniejszanie stanu zapalnego. Ten rodzaj leków nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, może być używany do 7 dni.
  2. leki przeciwhistaminowe – stosuje się je w celu łagodzenia objawów, takich jak kichanie czy podrażnienie. Leki te mogą pomóc w zatorach, ale nie leczą infekcji ani stanów zapalnych.
  3. aerozole do nosa – można stosować w celu zmniejszenia obrzęku zatok.