Coraz więcej osób zauważa dzisiaj pogarszający się stan swoich włosów, paznokci i skóry. Życie w biegu, zaniedbania, posiłki jedzone w pośpiechu i złożone z niewłaściwie dobranych komponentów – to tylko niektóre powody takiego stanu rzeczy. Co więc można zrobić dla swojego zdrowia i wyglądu?

Po pierwsze: właściwa dieta

Codzienne menu powinno być tak skomponowane, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych oraz witamin i minerałów – bez nich szybko można odczuć osłabienie organizmu.

Po drugie: właściwa suplementacja

zdrowe włosyPrzy dzisiejszym szybkim tempie życia wielu ludziom trudno przestrzegać założeń zdrowej diety. W takim przypadku warto sięgnąć po odpowiednio dobrany suplement, np. Kerabione. Suplement ów zawiera m.in.:

  • biotynę, selen i cynk dla zdrowych i pięknych włosów oraz paznokci
  • oraz dodatkowo witaminę A, która wraz z powyższymi składnikami pomaga zregenerować skórę i uczynić ją pełną blasku.

Co istotne – Kerabione zawiera również miedź, wpływającą pozytywnie na pigmentację włosów.

Po trzecie: wsparcie od zewnątrz

Dla właściwego stanu skóry, włosów i paznokci istotne są również właściwe kosmetyki wspierające organizm od zewnątrz. Warto zwracać uwagę na ich skład i stawiać na naturalne pochodzenie poszczególnych ingredientów. Powinny one nie tylko odżywiać, ale i pomagać chronić powierzchnię ciała przed negatywnym działaniem niektórych czynników zewnętrznych, np. zanieczyszczonego powietrza, czy detergentów.