Żylaki odbytu, czyli popularne hemoroidy to schorzenie wciąż uznawane za dosyć wstydliwe. Tymczasem okazuje się, że cierpi na nie bardzo wiele osób. Największą grupę spośród chorujących stanowią osoby w średnim wieku, które prowadzą siedzący tryb życia. Dolegliwości związane z hemoroidami są bardzo uciążliwe i uprzykrzają codzienne funkcjonowanie. Warto więc zastanowić się chwilę nad tym, jak skutecznie można pozbyć się żylaków odbytu.

Maści na hemoroidy

Leki na żylaki odbytu mogą przyjmować bardzo różną formę. Najbardziej popularne są jednak maści zwalczające żylaki odbytu. Można je dostać w każdej aptece bez recepty, Skuteczność ich działania uzależniona jest przede wszystkim od częstotliwości stosowania preparatu, a także od stadium w jakim znajduje się choroba.

Tabletki na żylaki w odbycie

Inną formą leczenia schorzenia jakim są żylaki w odbycie jest przyjmowanie preparatów doustnych. W tym przypadku powodzenie terapii zależy również od ścisłego trzymania się zaleceń z ulotki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele specyfików pomocnych w walce z żylakami odbytu.

Jakie leki na hemoroidy będą najbardziej skuteczne?

Na tak postawione pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie. Odpowiednią farmakoterapię należy dobrać indywidualnie – nie zaszkodzi w tej kwestii skonsultować się z lekarzem.

Polecamy LekiNatury.pl