Jedną z przykrych dolegliwości najczęściej dokuczających osobom w wieku podeszłym są choroby stawów. Problemy ze stawami zdarzają się również młodszym osobom, najczęściej w związku z urazami, przeciążeniami, czy nadwagą. Nadwyrężone w młodym wieku stawy będą dokuczać nam do końca życia. A w jesieni życia dochodzi do tego zagrożenie reumatoidalnym zapaleniem stawów czy chorobą zwyrodnieniową stawów. Już przy pierwszych objawach adresem, pod który powinniśmy się zgłosić jest przychodnia rodzinna Białystok może bowiem pochwalić się doskonałymi specjalistami.

Bolący problem

POZ Białystok

Choroby te dotykają w Polsce ponad 10 milionów pacjentów. Niestety zmiany, które z wiekiem dokonują się w naszym organizmie są nieodwracalne. Nie wolno jednak reagować objawów bólowych, obrzęków, sztywności stawów i nawracającego dyskomfortu, bo odpowiednia diagnoza i opieka lekarska jest w stanie zahamować rozwój choroby a także ulżyć nam w cierpieniu.

Nie lecz się sam

Na problemy ze stawami nie pomoże apteka, a przychodnia Białystok np https://cmryska.pl/, gdzie znajdziemy fachową pomoc lekarską. Stosowanie przeciwzapalnych leków doustnych, czy maści przeciwbólowych to działanie doraźne, którego nie powinniśmy stosować przez dłuższy czas, bo nie leczą one przyczyn bólu, a jedynie zagłuszają symptomy. Nieleczone choroby stawów mogą zaatakować inne narządy i znacznie obniżyć komfort życia. Warto zadbać o swoje stawy, zanim będzie za późno.