Diabetofort to preparat moczopędny, stosowany przez osoby, które na co dzień zmagają się z trudnościami podczas oddawania moczu. Często preparat przyjmują też osoby z rodzinnymi skłonnościami do cukrzycy. Oto informacje w zakresie dawkowania leku i środków ostrożności, jakie należy zachować podczas przyjmowania go na co dzień.

Diabetofort – dawkowanie leku


Lek należy przyjmować zawsze zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, co pozwoli zadbać o kwestie zdrowotne (przeczytaj więcej tutaj). W przypadku osób dorosłych i młodzieży w wieku poniżej 12. roku życia dawką do przyjmowania jest 5 ml preparatu do 4 razy dziennie. Dawkę te rozcieńcza się niewielką ilością wody. Aby ułatwić właściwe dozowanie do opakowania dołączono kieliszek z podziałką do odmierzania właściwej ilości.
Leku nie używa się w przypadku dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, co wynika z wysokiego stężenia poziomu etanolu (alkoholu etylowego) – 60-70% (v/v).

Diabetofort – środki ostrożności


Co istotne, podczas stosowania leku konieczne jest zachowanie ostrożności. Wynika to z faktu, że stanowi on preparat leczniczy w składzie którego znajdziemy substancje biologicznie czynne, zwane tanoidami. Ich przyjmowanie przez długi okres czasu może mieć negatywne następstwa dla zdrowia, w tym głównie dla zachowania kondycji wątroby (do negatywnych skutków ubocznych zalicza się m.in.
zaburzenia czynności wątroby). Z uwagi na to lek stosowany jest krótkoterminowo.