Skóra jest organem, który bardzo często sprawia rozmaite problemy, a wiele osób zmaga się z jej stanami zapalnymi i rozmaitymi chorobami. Do najpopularniejszych problemów z nią zaliczają się między innymi atopowe zapalenie skóry (AZS), a także łuszczyca. W pozbyciu się kłopotliwych zmian doskonale pomaga maść konopna.

Czym jest maść z konopii?

Maść konopna, inaczej zwana też maścią CBD, jest naturalnym produktem powstałym na bazie konopi siewnej, a najlepszej jakości specyfiki tego typu powinny zawierać w swoim składzie przynajmniej 50% oleju konopnego. Maść CBD posiada w swoim składzie przede wszystkim kannabidiol, który posiada wiele fascynujących właściwości, działając silnie przeciwzapalnie. Maść z konopii najwyższej jakości zawiera w swoim składzie także kwasy omega-3 i omega-6, a bardzo często obecny jest w niej wosk pszczeli i dodatkowe witaminy.

Na rynku dostępne są maści z różnymi stężeniami kannabidiolu. Osoby zmagające się z ASZ i łuszczycą powinny wybrać te najmocniejsze.

W jaki sposób maść konopna pomaga w AZS i łuszczycy.

AZS i łuszczyca są chorobami, których dokładne przyczyny nie są znane, ale dość powszechnie uważa się je za choroby genetyczne. Ponieważ nie wiadomo, co je wywołuje, nie wiadomo, jak je trwale wyleczyć, a leczenie jest jedynie objawowe – bez względu na to, czy jest to leczenie środkami naturalnymi, czy użyte są nowoczesne leki. Celem leczenia AZS i łuszczycy jest po prostu złagodzenie lub całkowite zlikwidowanie uporczywych zmian, które jednak wracają, jeżeli przerwie się leczenie.

Kannabidiol jest substancją, która jest bardzo skuteczna w łagodzeniu tego typu zmian, a w przypadku tych słabszych, potrafi je całkowicie zlikwidować. Po ich ustąpieniu nadal trzeba jednak smarować skórę profilaktycznie w celu uniknięcia nawrotu.

Pamiętać należy także o tym, że w celu uzyskania najlepszego efektu powinno się zadbać o prawidłową pielęgnację dłoni i unikania ich kontaktu z detergentami i innymi substancjami, które mogą spowodować ostry nawrót zmian, bądź ich nasilenie.