Organizm człowieka zbudowany jest tak, że potrzebuje na każdym etapie swojego życia niezbędnych witamin i mikroelementów. Aby zdrowo funkcjonować, szczególnie mieć zdrowe kości, mięśnie i stawy należy zadbać o prawidłową suplementację kolagenu. Kolagen jest białkiem, które stanowi podstawowy składnik tkanki łącznej. Występuje on w skórze, ścięgnach, chrząstkach, więzadłach i kościach. Niestety wraz z wiekiem maleje jego ilość.

Doppelherz Kollagen 11.000 plus

Doppelherz kolagenKolagen niezbędny jest to prawidłowego funkcjonowania kości i mięśni. Można wspomagać się spożywaniem odpowiednich potraw, które zawierają ten wspaniały składnik, jednak skuteczne i satysfakcjonujące efekty przyniesie jedynie suplementacja. Doppelherz Kollagen 11.000 plus został tak skomponowany, aby przyswajalność kolagenu była na najwyższym poziomie. Suplement zawiera dodatkowo także witaminę D, która wspomaga układ odpornościowy oraz miedź. Dodatkowo znajduje się tam także witamina C, która skutecznie zwalcza infekcje i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i tkanki łącznej. Doppelherz zawiera kolagen natywny, co oznacza, że jest on wysoce przyswajalny i już zaledwie po paru godzinach od przyjęcia jest on w miejscu, w którym powinien się znajdować w organizmie, zaletą tego środka jest dostępność na rynku, ponieważ jest tak popularny i ceniony, zamówić go można już nawet internetowo https://www.aptekagalen.pl/doppelherz-system-11-000-plus-30amp-x-25ml.

Kto powinien dbać o kości i mięśnie?

Zmniejszona produkcja kolagenu w organizmie rozpoczyna się już niestety od 25 roku życia. Osoby po pięćdziesiątce powinny regularnie suplementować kolagen, gdyż następuje gwałtowny spadek tego białka w organizmie. Także osoby regularnie trenujące czy uprawiające sport wyczynowo lub rekreacyjnie.