Candida jest gatunkiem grzyba, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. Gdy jednak jest go w nim zbyt dużo, dochodzi do powstania groźnej grzybicy. Wywołuje ona różne skutki uboczne – ciągłe uczucie zmęczenia, objawy przypominające grypę czy nerwicę, negatywne zmiany skórne oraz ogólne osłabienie układu odpornościowego. Candidę można spróbować zwalczyć samodzielnie, stosując olej Orgasept oraz inne proste metody.

Krok 1 – eliminacja cukru

Candida uwielbia cukier, dlatego gdy dochodzi do jej zwiększonej ilości w organizmie, człowiek zaczyna mieć ogromną ochotę na słodycze. Najgorsze, co można zrobić w takim przypadku, to konsumpcja batoników i czekolad. Na pierwszym etapie leczenia należy całkowicie wyeliminować cały cukier z diety, rezygnując z jedzenia nie tylko słodyczy, ale też owoców, przetworów mlecznych, ketchupu czy przetworzonych potraw. Sposób żywienia leczący grzybicę musi za to zawierać sporą ilość warzyw, ryb i zdrowych olejów.

Krok 2 – zastosowanie suplementów

W ostatnim czasie odkryto, że suplement Orgasept z Apteki Oliwnej, czyli olejek z oregano, potrafi poradzić sobie z nadmiarem Candidy występującym w ludzkim organizmie. Zawiera on bowiem tymol i karwakol – substancje o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Innym wartościowym preparatem, sprzedawanym bez recepty, będzie dowolny probiotyk. Dba on o przede wszystkim o florę jelitową, która przy ataku grzybicy zazwyczaj jest mocno zaniedbana.