Wiele osób zanim zdecyduje się na przyjmowanie leków obniżających poziom cukru we krwi, w pierwszej kolejności szuka mniej radykalnych sposobów na pozbycie się tego problemu. I właśnie z tego też względu dziś bardzo popularne są różnego rodzaju zioła na cukrzycę.

Najlepsze zioła na obniżenie cukru

Jednym z najczęściej polecanych ziół na obniżenie poziomu cukru we krwi (zobacz też takie: https://www.lekinatury.pl/pl/porady/ziola-na-cukrzyce.html )jest morwa biała, której wyciąg uważany jest za podstawowe remedium dla cukrzyków. Właściwości morwy wykorzystywane były już w medycynie chińskiej. Regularnie stosowana doskonale obniżaniu nadciśnienie i redukuje poziom cholesterolu. Od wieków ekstrakty z morwy były traktowano jako środki przeciwzapalne, a także te o lekkim działaniu przeciwbólowym. To, że morwa działa na obniżenie cukru uwarunkowane jest składnikami, które są w niej zawarte. Dwa główne składniki to alkaloidy oraz flawonoidy, a dokładniej kwercetyna, która reguluje syntezę sorbitolu z nadmiaru glukozy. Co więcej, kwercetyna chroni też komórki przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane działaniem wolnych rodników.

Niezastąpiony mniszek lekarski

Kolejnym drogocennym ziołem w walce z wysokim poziomem cukru jest mniszek lekarski. Mniszek wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne i wspomagające trawienie, choć wiele badań wskazuje, że ma on też rewelacyjne działanie na obniżenie cukru. Działanie to jest związane z obecnością w jego składzie inuliny, która to właśnie działa przeciwcukrzycowo.