O jeżówce purpurowej słyszał chyba każdy. Jej działanie prozdrowotne odkryto już wieki temu w Ameryce Północnej, skąd przywędrowała na inne kontynenty. Obecnie znajduje szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie, medycynie naturalnej oraz kosmetologii.

Działanie rozkurczowe jeżówki purpurowej

Jedną z najważniejszych właściwości, jaką posiada jeżówka purpurowa ze LekiNatury a jest działanie rozkurczowe. Z tego powodu można ją stosować podczas menstruacji – jej działanie rozkurcza mięśnie macicy i pomaga zniwelować towarzyszący miesiączce ból. Ponadto w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych jeżówka przyczynia się do rozkurczu oskrzeli, co znacznie ułatwia oddychanie oraz przyspiesza powrót do zdrowia.

Bogate źródło witaminy E

Witamina E jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jednym z jej źródeł jest jeżówka purpurowa. Utrzymanie optymalnego poziomu witaminy E w organizmie pozwala na spowolnienie procesów starzenia się, zredukowanie ilości wolnych rodników oraz obniżenie poziomu szkodliwego cholesterolu we krwi (a co za tym idzie, jeżówka z powodzeniem może być też stosowana w leczeniu hipercholesterolemii oraz miażdżycy). Jednak witamina E stosowana zewnętrznie przynosi równie dobre efekty – okłady i maseczki z jeżówki purpurowej pomagają utrzymać optymalne pH skóry, zadbać o jej nawilżenie oraz oczyszczenie. Doskonale sprawdzi się również w roli maski czy odżywki do włosów.

Działanie przeciwzapalne

Jeżówka jest ceniona na całym świecie także za swoje właściwości przeciwzapalne. Dzięki nim wspomaga leczenie stanów zapalnych pęcherza moczowego, stawów, dróg moczowych i dróg żółciowych. Stosowana w postaci okładu zniweluje też objawy stanu zapalnego skóry, takie jak świąd, ból i pieczenie.

Korzystanie z dobrodziejstw Matki Natury nigdy nie wyszło z mody. Zioła, które z powodzeniem mogą zastąpić niejeden antybiotyk i skomplikowany medykament dostępny wyłącznie na receptę – zawsze będą stanowiły wsparcie w leczeniu wielu schorzeń za pomocą konwencjonalnych środków.