Mężczyźni, którzy mają problem z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, często tracą pewność siebie. Na szczęście współczesna medycyna oferuje pacjentom wiele możliwości leczenia zaburzeń erekcji. W niektórych sytuacjach rozwiązaniem problemu będzie zmiana stylu życia, w innych konieczne będzie wykonanie zabiegu.

Zmiana stylu życia i stosowanie środków doustnych

Wielu współczesnych mężczyzn jest przepracowanych i narażonych na przewlekły stres. Zapracowanie i życie w ciągłym biegu jest często połączone z brakiem aktywności fizycznej oraz nieprawidłowym odżywianiem. Brak ruchu i niewłaściwa dieta oparta na fast foodach to czynniki, które powodują podniesienie poziomu cholesterolu i pojawienie się nadciśnienia tętniczego, czego skutkiem mogą być zaburzenia erekcji.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana stylu życia i wprowadzenie zdrowej diety opartej na warzywach i owocach. Pomocne okazać mogą się także tabletki, takie jak silcontrol https://www.aptekagalen.pl/silcontrol-25mg-4tbl . Tego rodzaju produkty zawierają syldenafil, substancję aktywną, która rozkurcza naczynia krwionośne w prąciu, zwiększając ilość napływającej do niego krwi.

Zabiegowe metody leczenia impotencji

Osoby, które nie chcą lub nie mogą przyjmować silcontrolu, lub innych podobnych preparatów, mogą zdecydować się na zabiegowe metody leczenia impotencji. Jedną z nich jest terapia falami dźwiękowymi, która pozwala zwiększyć przepływ krwi w narządach płciowych i przywrócić ich naturalne funkcje seksualne. Kolejnym stosowanym zabiegiem jest iniekcja do ciał jamistych. Ta metoda leczenia polega aplikowaniu substancji powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych i rozluźnienie mięśni gładkich, co pozwala uzyskać erekcję trwającą do kilkudziesięciu minut.