Trudności z erekcją są problemem wielu mężczyzn. Według badań ma je aż około 1,7 miliona Polaków. Aby podnieść jakość życia seksualnego, wielu z nich wybiera tabletki na potencję. Do tej kategorii zalicza się także lek Maxon Forte dostępny w aptekach bez recepty.

Dla kogo przeznaczony jest Maxon Forte?


Lek Maxon Forte od producenta Adamed jest przeznaczony do doraźnego stosowania u mężczyzn doświadczających problemów z erekcją, aby poprawić jakość życia seksualnego.

Maxon Forte zażywa się bezpośrednio przed stosunkiem i pozwala on na uzyskanie erekcji już po 12 minutach.

W leku Maxon Forte znajduje się najwyższa dawka substancji czynnej – sildenafilu w ilości 50 mg, jaką można zakupić bez recepty. Właśnie dlatego jest on skierowany do tych mężczyzn, u których niższa dawka wynosząca 25 mg nie daje rezultatów.

Maxon Forte – składnik aktywny leku


Składnikiem leku Maxon Forte jest sildenafil, który zaliczany jest do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Początkowo ta substancja aktywna stosowana była w leczeniu pierwotnego nadciśnienia płucnego, ale odkryto, że pomaga ona także w leczeniu zaburzeń erekcji.

Sildenafil wywołuje zwiększony napływ krwi do penisa, ponieważ powoduje rozkurczenie jego mięśni i naczyń krwionośnych w momencie podniecenia seksualnego.

Jak stosować lek Maxon Forte?


Lek powinien być zastosowany przed stosunkiem. 1 tabletkę należy popić szklanką wody. Działa już po około 12 minutach i na około 5 godzin. Obfity posiłek może zmniejszyć skuteczność leku.

Przed użyciem Maxonu Forte należy zapoznać się z jego ulotką. Nie należy stosować więcej niż 1 tabletki na dzień.