Nasiona marihuany to nasiona żeńskiej rośliny konopi. Nie zawiera się w nich żadna ilość kannabinoidów, które są substancją chemiczną sprawiającą, że jest się na haju. Rośliny z nich mogą rosnąć w dowolnym słonecznym miejscu i osiągać do kilku metrów wysokości.

Nasiona konopi pozwalają uzyskać ważny dla ludzkości surowiec

Jeśli chodzi o nasiona konopi sklep daje nam to, co pierwotnie było uprawiane w Azji, a następnie rozprzestrzeniło się na Europę i później Stany Zjednoczone. Obecnie konopie są popularnym produktem używanym do różnych celów, w tym do tekstyliów, lin i żywności.

Kupno nasion konopi przez internet

Jeśli chodzi o nabycie takiego produktu jak nasiona marihuany sklep internetowy oferuje zarówno łatwe, jak i trudne w uprawie rośliny (więcej szczegółów na: https://panpestka.pl/). Sprzedają również nasiona konopi, które są feminizowane, co oznacza, że ich posadzenie skutkuje wyrośnięciem rośliny wyłącznie żeńskiej. Ponadto sklepy oferują szeroką gamę odmian i rodzajów nasion do wyboru, w tym automatycznie kwitnące i regularne.

Praktyczne wykorzystanie nasion marihuany

Konopie indyjskie to rodzaj roślin kwitnących, które zawierają lek psychoaktywny i są od wieków stosowane w celach leczniczych. Jednak teraz ludzie używają go również jako narkotyku rekreacyjnego. Dla tych, którzy chcą uprawiać konopie w domu, należy wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak klimat, miejsce zamieszkania i rodzaj posiadanej ziemi. Rzeczą, której nie można zignorować jest prawo – jeśli nie mieszkasz w Polsce, być może ich uprawa jest już legalna.

Z konopi indyjskich można wytwarzać olej o nazwie CBD, który obecnie jest badany w celu określenia potencjalnych korzyści zdrowotnych. Różne nasiona konopi są podzielone na kategorie według zawartości THC. THC jest aktywnym składnikiem marihuany, który wywołuje uczucie bycia na haju. Im wyższa zawartość THC, tym silniejszy efekt. Niektóre konopie w ogóle go nie zawierają lub śladowe ilości (<0,3%).