Wszyscy są przekonani, że wystarczy zęby systematycznie myć, aby nie przejmować się żadnymi dolegliwościami z tej strony. Oczywiście, do tego trzeba dołożyć wizyty u dentysty. Czy to faktycznie wystarczy do tego, aby móc cieszyć się zdrowymi zębami? Nie. Trzeba również pomyśleć o tym, aby używać płynu do płukania ust. I to taki dobry, naprawdę polecany.

Razem z pastą do zębów

Trzeba od razu powiedzieć, że płyn do płukania jamy ustnej przeciwzapalny nie może być traktowany jako środek zastępczy do pasty. Obydwóch rzeczy trzeba używać razem. Po to, aby faktycznie móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami. Dzieci uczy się szczotkowania od najmłodszych lat. Ale jeżeli tylko ich wiek na to pozwoli, również trzeba im włączyć płyn, który pozwoli na regularne płukanie. W sklepach i w aptekach można otrzymać już takie płyny, jakie dedykowane są specjalnie dla najmłodszych.

Walka z nieprzyjemnym zapachem z ust

Płyn do płukania jamy ustnej może również okazać się sprzymierzeńcem, jeżeli chodzi o nieprzyjemne zapachy. A te, jak wiadomo, pojawiają się często. Mogą one być np. efektem „śmierdzącego” jedzenia. Mowa tutaj, chociażby o sosie czosnkowym. Może i ktoś nie będzie w stanie umyć zębów, ale taki płyn, chociaż w części będzie w stanie poradzić sobie z przykrym zapachem. Jest to o tyle ważne, jeżeli po takim jedzeniu będzie przebywało się w większym gronie osób. Warto przepłukać przez te trzydzieści sekund (jak jest na ogół zalecane), będąc pewnym tego, że nikt nikogo nie będzie wytykać palcami.