Prawie co trzecia osoba cierpi na bóle pleców regularnie lub stale. Zbyt długie siedzenie, nieprawidłowa postawa lub praca przy biurku powodują napięcie mięśni i ból pleców. Kręgosłup i stawy muszą być odciążone i zrelaksowane podczas snu. Materac rehabilitacyjny może być świetnym rozwiązaniem w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem.

Materac rehabilitacyjny — optymalne podparcie dla kręgosłupa

Kręgosłup i stawy powinny w czasie snu być podparte wysokiej jakości materacem. Odciążenie kręgosłupa zapewnia komfortowy i spokojny sen. Przy zakupie materaca rehabilitacyjnego dużą rolę odgrywają nawyki związane ze spaniem. Osoby śpiące na brzuchu lub plecach potrzebują innego materaca niż osoby śpiące na boku, lub osoby, które dużo się poruszają w nocy. Istotną rolę odgrywają również ograniczenia i problemy zdrowotne. Należą do nich na przykład problemy z biodrami lub przepuklina dysku. Materac może mieć wpływ na zdrowie.

Zachowanie podczas snu

Przed zakupem każdy kupujący powinien wiedzieć, w jakich pozycjach do spania najczęściej śpi. Dla tych, którzy śpią na plecach lub brzuchu, odpowiedni jest twardszy materac rehabilitacyjny orteo, ponieważ zapewnia dobre podparcie i nie pozwala na zwisanie środkowej części ciała. Osoby, sypiające na boku potrzebują bardzo elastycznego materaca, który zapewni, że ​​biodra i ramiona się w nim zatopią. W zależności od pozycji spania kupujący powinni wybrać materac, który dopasowuje się do sylwetki i podtrzymuje kręgosłup.

Materac na ból pleców

Tak zwane materace kieszeniowe polecane są osobom, które borykają się z bólami pleców. Ten materac ma małe kieszonki, w których znajdują się sprężyny. Kieszenie zapobiegają ślizganiu się sprężyn i zwiększają elastyczność punktową. To zaleta dla tych, którzy śpią na brzuchu i plecach. Jeśli ból pleców dotyczy kręgów lędźwiowych, osoby dotknięte chorobą nie powinny spać na twardym materacu. Materace i zdrowie są ze sobą bardzo ściśle powiązane.