Kobiety w ciąży powinny szczególnie dbać o swoją dietę. Niestety bywa tak, że panie  bądź to bardzo dużo wymiotują, cierpiąc cały czas na mdłości, podczas których totalnie brakuje im apetytu. Jeżeli taki stan trwa długo, ich organizm może być trochę spustoszony i może brakować mu pewnych witamin oraz mikro i makroelementów. Dlatego właśnie niektóre preparaty w ciąży po prostu trzeba przyjmować. Jakie? Poniżej krótka podpowiedź.

Witaminy ciążowe na przykład Prenatal dha

Po pierwsze warto kupić sobie dobre witaminy ciążowe, takie jak na przykład Prenatal dha albo inne, które mają w sobie wszystkie niezbędne mikro i makroelementy oraz witaminy. Przyjmowanie takich preparatów można rozpocząć już w pierwszym trymestrze ciąży, większość z nich trzeba kontynuować również w okresie połogu oraz karmienia piersią.

Kwas foliowy

Aby układ nerwowy dziecka dobrze się rozwijał kobieta musi suplementować kwas foliowy. Najlepiej byłoby rozpocząć suplementację kwasem foliowym jeszcze przed planowaną ciążą. Jednak nie zawsze jest to możliwe, bo przecież nie każda ciąża jest planowana. Dlatego właśnie jak tylko kobieta dowie się o tym, że jest przy nadziei, powinna rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego. Kwas foliowy dostępny jest na https://www.apteka-oliwna.pl/prenatal-dha-600-dha-60-kapsulek

Żelazo

Nigdy nie zaszkodzi również przyjmowanie żelaza, przy czym trzeba to oczywiście skonsultować z lekarzem ginekologiem. Niestety większość kobiet w ciąży cierpi na niedokrwistość, niektóre mają wręcz trudniejszą postać anemii, a zatem żelazo z pewnością stanie się stałym punktem ich leczenia.