Mydło konopne zapewnia nie tylko właściwą higienę ciała, ale również odżywi skórę, oczyści i zabezpieczy ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Utrzymuje naturalne pH skóry, pomaga w kłopotach z łuszczycą i różnego rodzaju egzemach. Stosowane regularnie sprawi, że szybciej zagoją nam się blizny, wyleczymy się z trądziku i pozbędziemy rozstępów. Wszystko to dzięki właściwościom oleju konopnego tłoczonego na zimno. Mydło to sprawi, że nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona, wygładzona i elastyczna.

Kto może korzystać z mydła konopnego i dlaczego warto

mydło konopne


Właściwie dla każdego z nas. Można je stosować na co dzień do skóry wrażliwej i problematycznej, jak również doraźnie, gdy nasza skóra wymaga natłuszczenia. Są one pozbawione sztucznych konserwantów, detergentów, wybielaczy i silikonów. Kosmetyk ten pozwoli nam zadbać właściwie o każdą skórę. Dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze sprawdzi się w codziennym zastosowaniu, warto wspomnieć, że nie narusza ono bariery ochronnej naskórka. Mydło konopne może, być świetną bazą  do codziennego dbania o skórę. Jest to jeden z niezbędników w łazience każdej osoby, która chce zadbać o swoją skórę. Dowiedz się więcej, wchodząc tutaj.

Skład mydła 

Mydła konopne są naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych i białka, dzięki którym nasza skóra jest odpowiednio odżywiona. Są one bardzo twarde, a tym samym wydajne, ponieważ wystarczają na dużą ilość kąpieli konopnych. Wszystkie są wytwarzane ręcznie i są bezzapachowe. W swoim składzie zawierają olej kokosowy, olej z orzecha włoskiego, olej konopny i wosk pszczeli. Tak więc same zdrowe i naturalne składniki.