Produkty konopne stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne, a coraz więcej sklepów oferuje całą ich gamę. Chociaż najpopularniejszym z nich jest olej CBD, coraz większą popularnością cieszy się też produkt, jakim jest maść konopna.

Czym jest maść konopna?

Produkt ten wytwarza się na bazie konopi siewnych, a głównym jego składnikiem jest właśnie pozyskiwany z nich olej, wzbogacony o ekstrakt CBD, czyli o kannabidiol, który może występować w tej maści w różnych stężeniach.

Chociaż główną substancją czynną w maści konopnej jest właśnie CBD, czyli naturalna i całkowicie bezpieczna substancja o wielu fascynujących właściwościach zdrowotnych, znajdzie się w niej także cenne witaminy E D, B i A, a także kwasy Omega-3 i Omega-6. Takie produkty dostarcza firma Sklep Konopny, która specjalizuje się w dostawach tego typu produktów.

Warto przy tym dodać, że najlepsze maści konopna zawierają tylko naturalne substancje takie jak olej konopny, wosk pszczeli, czy naturalne olejki eteryczne.

Na co używać maści konopnej?

Maść konopna sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji skóry, gdyż doskonale ją odżywia i chroni, jednak poza właściwościami pielęgnacyjnymi, wykazuje ona silne działanie lecznicze.

Szczególnie maść konopną doceniają osoby cierpiące na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Dzięki działaniu kannabidiolu i innych zawartych w maści naturalnych substancji skóra zaczyna znów wyglądać zdrowo i jest ona dobrze odżywiona. Do tego na skórze tworzy się delikatny, naturalny mikrofilm, który stanowi warstwę ochronną.

W przypadku problemów ze skórą warto więc spróbować produktów CBD, w tym maści konopnej, pamiętając o tym, by wybierać wysokiej jakości certyfikowane produkty.