Ból stawów i mięśni dotyczy znacznej większości ludzi, a pochodzenie bólów może być różnorakie – od zwykłego zmęczenia, poprzez nadwyrężenie i inne urazy, po reumatyzm i artretyzm. Z tego powodu w apteczce każdego powinny znajdować się preparaty do wcierania w skórę, które szybko działają, a jednym z nich jest znany każdemu Amol.

Amol – formuła idealna dla leczenia bólu mięśni i stawów

Amol to znany chyba każdemu roztwór etanolu w stężeniu 96%, w którego skład wchodzą olejki eteryczne: goździkowy, cynamonowy, goździkowy, cytrynowy, z mięty pieprzowej, lawendowy i cytronelowy.

Posiadają one właściwości silnie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a do tego rozluźniają mięśnie i wywołują miejscowe przekrwienie okolicy, w którą wetrze się preparat, przenikając podczas tego do krwiobiegu i wywierając działanie zarówno miejscowe, jak i ogólne.

Jak i kiedy używać Amolu?

W przypadku dolegliwości i bólu mięśni i stawów Amol po prostu wciera się w bolesną okolicę. Docenią go zarówno sportowcy i inne osoby aktywne fizycznie, które po prostu mają zakwasy po treningu, jak i osoby chore na reumatyzm i artretyzm.

Amol przynosi też olbrzymią ulgę w bólu mięśni i stawów wywołanych infekcjami grypopodobnymi. Zobacz: https://www.aptekagalen.pl/amol-plyn-250ml

Preparat ten charakteryzuje się często wręcz natychmiastowym przyniesieniem ulgi, a do tego jest w pełni bezpieczny. Stanowi on doskonałą alternatywę dla wielu maści na mięśnie i stawy, które również opierają się głównie na olejkach eterycznych, lecz często są bardziej kłopotliwe w aplikacji, brudząc ubranie czy pościel, a Amol bardzo szybko wchłania się przez skórę, która po tym jest zupełnie sucha i można go zastosować bezpośrednio przed położeniem się spać lub ubraniem się.