Ból zęba nie jest niczym przyjemnym, sprawia duży dyskomfort, utrudnia jedzenie i obniża komfort życia. Objawia się jako ból w okolicach szczęki, dziąseł czy twarzy, a często towarzyszy mu opuchlizna i zaczerwienienie. Najczęściej konieczna jest wizyta u dentysty, jednak nie zawsze można od razu dostać się do specjalisty. Wtedy z pomocą przychodzą tabletki na ból zębów! Czy warto po nie sięgać i czy faktycznie mogą doraźnie pomóc? 

Czy warto sięgać po tabletki na ból zęba? 

Przy nagłym bólu zęba najlepiej sięgnąć po tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Najczęściej są to środki z ibuprofenem lub aspiryną. Jest to bardzo dobry wybór na doraźne uśmierzenie silnego bólu. Takie tabletki na ból zęba nie tylko ograniczą ból, który przy zębach jest często bardzo intensywny, ale także mogą zmniejszać stan zapalny, który często jest przyczyną dyskomfortu. Im mocniejszy ból, tym mocniejszy trzeba zastosować środek, jednak przy stosowaniu silnych leków przeciwbólowych, należy pamiętać, aby stosować dawkę zgodną z instrukcją na ulotce i nie przesadzać, aby nie obciążyć dodatkowo żołądka czy wątroby.

Czy tabletki na ból zęba pomagają? 

Wzięcie tabletki na ból zęba jak najbardziej będzie pomocne i załagodzi ból, a nawet tymczasowo go usunie, ale nie jest to trwałe rozwiązanie. Można je stosować, jednak w przypadku silnych i ciągłych bólów zęba trzeba jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, który wdroży odpowiednie leczenie. Pomagają także przy wyrastaniu zęba mądrości! Nie należy także brać takich tabletek w dużych ilościach przez dłuższy czas, o ile nie jest to skonsultowane z lekarzem.