Choć nawłoć w Polsce kojarzy się przede wszystkim z pospolitym chwastem, który nie wykazuje żadnych specjalnych właściwości, to jednak odmiana kanadyjska wręcz przeciwnie, posiada bardzo szczególny wpływ na ludzkie ciało. Czym zatem charakteryzuje się nawłoć kanadyjska i kiedy warto po nią sięgnąć?

Jak wygląda ta roślina?

Jak się okazuje, niewprawne oko może mieć spore trudności w tym, aby rozróżnić nawłoć kanadyjską od tej powszechnie występującej w Polsce. Czym się obie te odmiany od siebie różnią, a przede wszystkim jak wyglądają?

W gruncie rzeczy nawłoć polska i kanadyjska wyglądają mniej więcej tak samo, czyli z długiej łodygi, która zakończona jest pączkami kwiatów. Różnica pomiędzy odmianą polską a kanadyjską jest natomiast wysokość łodygi. W odmianie polskiej osiąga ona przeważnie około 80-100 centymetrów, natomiast w wersji kanadyjskiej jest to nawet 150 centymetrów.

Jakie są właściwości nawłoci?

Jak się jednak okazuje, sama wysokość to nie jedyna różnica, którą różnią się od siebie te dwie z pozoru identyczne rośliny. Kolejną jest wpływ na ludzkie ciało. Czym więc charakteryzuje się nawłoć kanadyjska z lekinatury.pl?

Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że nawłoć pochodząca z Kanady charakteryzuje się silnym działaniem moczopędnym. Co więcej, posiada ona również oddziaływanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Sprawia to, że rewelacyjnie spisuje się w przypadku różnego rodzaju chorób i dolegliwości od strony układu moczowego. Zalecane jest jej stosowanie w przypadku zapalenia pęcherza, lecz również przy wystąpieniu kamicy nerkowej.

Oczywiście nie jest to jedyne działanie tej rośliny. Nie da się ukryć, że doskonale sprawdza się ona także w zakresie leczenia chorób układu oddechowego. Wszystko dzięki temu, że posiada ona działanie przeciwkaszlowe. Powoduje to, że zalecane jest korzystanie z niej równoległe z klasycznymi metodami leczenia w przypadku zwykłego przeziębienia i grypy, lecz nawet przy astmie i nieżycie oskrzeli. Jest to więc coś, co zdecydowanie warto mieć w swojej domowej apteczce na wypadek różnego rodzaju przypadłości.