Bletki to niezbędny element służący nie tylko do samodzielnego skręcania nie tylko papierosów, ale również jointów, przy pomocy własnych dłoni lub specjalnych maszynek. Popularne bibułki mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw naturalnego pochodzenia oraz z wykorzystaniem kleju roślinnego na dłuższym boku, co ułatwia nam skręcenie odpowiedniego blanta, który nie rozwinie się po zrolowaniu. Różnego rodzaju bibułki są wykorzystywane do skręcania od setek lat. Ważne jest dobranie odpowiednich bletek do naszych wymagań, abyśmy mogli nieskrępowanie i z pełną satysfakcją czerpać przyjemność z palenia suszu CBD. 

Z czego zrobione są bibułki?

Bibułki najczęściej zrobione są z miazgi drzewnej, słomy ryżowej, konopii lub lnu. Również wspomniany już cienki pasek kleju wykonywany jest z naturalnych substancji. Jedne z nich będą miały bardziej wyrazisty smak, a inne delikatniejszy. Dzięki różnorodności, w zależności od preferencji smakowych z pewnością dobierzemy takie bletki, dzięki którym nasz skręt będzie całkowicie dostosowany do naszych osobistych preferencji. 

Jak wybrać bibułki do skręcania jointów?

Do wyboru jest wiele opcji i wariantów bletek – klasyczne (krótkie lub długie), smakowe, z filtrami, czy w rolce. To od naszych preferencji zależy, który wariant będzie najbardziej zadowalający. Z pewnością wybór klasycznych bibułek będzie świetny dla kogoś, kto po prostu chce zapalić jointa, ale też dla wiernych fanów tej klasyki. Osoby, które chcą spróbować czegoś nowego mogą sięgnąć po bletki w rolce lub te od razu skręcone, z filtrami. Atut tych pierwszych to niewątpliwie możliwość dostosowania satysfakcjonującej nas wielkości skręta, co umożliwia długa rolka, którą można dowolnie docinać. Te drugie zaś, są idealnym wyjściem dla osób, które nie chcą samodzielnie skręcać, bądź po prostu wolą mieć pod ręką zapakowane, gotowe rożki, które wystarczy wypełnić suszem. Kolejnym wariantem są bletki o różnych smakach. Od truskawki po owoce tropikalne. W tym przypadku mamy ogrom możliwości smakowych, co niewątpliwie jest ciekawym urozmaiceniem dla klasycznych jointów.