Poduszka jest niezbędnym atrybutem każdego łóżka, a przez wiele dziesięcioleci użytkowania przeszła bardzo znaczącą przemianę. Obecnie w sprzedaży można znaleźć ogromną ilość modeli, do których należą poduszki ortopedyczne. Ale wiele osób, zamiast kupić poduszkę ortopedyczną, nadal wolą tradycyjne opcje, nie myśląc o tym, że zwykła miękka poduszka może być źródłem różnych problemów zdrowotnych.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia na pewno pomoże uniknąć wielu poważnych dolegliwości. Szczególnie warto zastosować ten produkt dla osób wykonujących prace biurowe.

Hipoalergiczność poduszek ortopedycznych

poduszka ortopedyczna

Nie każdy wie, że wiele reakcji alergicznych, a nawet ataków astmy oskrzelowej jest często spowodowanych obecnością szkodliwych roztoczy. Szczególnie dużo ich w starych poduszkach z wypełnieniem z puchu lub pierza. To właśnie produkty tych maleńkich stworzeń są przyczyną problemów zdrowotnych wielu osób. Pozbycie się roztoczy jest problematyczne, zazwyczaj łatwiej jest wymienić poduszkę. Ale nawet to jest tylko tymczasowe rozwiązanie. Jest tylko jeden sposób, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze: zastosowanie nowoczesnego wypełnienia lateksowego lub poliuretanowego.

Kształt anatomiczny poduszek

Tradycyjne poduszki, w przeciwieństwie do specjalnych wałków ortopedycznych, rzadko zapewniają naprawdę właściwe podparcie dla kręgosłupa szyjnego. W celu osiągnięcia jak najlepszego relaksu powinna być idealnie pozioma w stosunku do reszty kręgosłupa. W pozycjach „wyższych” lub „niższych” pełne rozluźnienie mięśni szyi nie jest możliwe. Ciągłe spanie na zbyt wysokiej lub zbyt płaskiej poduszce prowadzi do deformacji dysków, chronicznego przeciążenia mięśni szyi, ściśnięcia tętnic kręgowych i niedotlenienia. Zaburzenia te prowadzą do bólów głowy i ciągłego zmęczenia. Poduszka ortopedyczna całkowicie eliminuje ten problem.

Działanie terapeutyczne i profilaktyczne

Fizjologiczne wsparcie kręgosłupa szyjnego pozwoli uniknąć wielu problemów w przyszłości, w tym zaburzeń postawy i osteochondrozy. Równie ważne jest stosowanie poduszki ortopedycznej dla tych, którzy już cierpią na choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Udowodniono, że znacznie przyspiesza to proces leczenia.