Dermatolog to specjalista od skóry i chorób skórnych. Pomoże z trądzikiem, zidentyfikuje każdą niepokojącą nas znamię. Droga do zostania lekarzem dermatologiem nie jest jednak łatwa i krótka. Jak zostać dermatologiem? Ile czasu trwa nauka, by nim zostać?

Dermatolog Białystok – matura i wybór studiów


W tej chwili, by zostać dermatologiem, trzeba zdać rozszerzoną maturę z biologii i chemii. Pomoże też rozszerzona matura z matematyki. Chemia i biologia są wymagane na medycynę – sześcioletnie studia jednolite, po których dostajemy tytuł lekarza, a dermatolog taki tytuł posiada. Na niektórych uniwersytetach, np. w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, wymagana jest również rozszerzona matura z matematyki. Osiągnięcie wysokich wyników pozwoli na dostanie się na studia.

Studia dermatologa Białystok – medycyna + staż


Studia medyczne trwają 6 lat i są to studia jednolite – nie można, po 3 latach, dostać dyplomu, jak w przypadku studiów niejednolitych. Nie ma czegoś takiego, jak licencjat z medycyny. Trzeba ukończyć 6 lat studiów, a później staż.

Specjalizacja – dermatologia


Dopiero po ukończeniu studiów medycznych i po stażu kandydat na dermatologa może iść na specjalizację. Potrwa ona jeszcze około 5 lat. Zajęcia będą zarówno teoretyczne (wiedza o lekach i chorobach), jak i praktyczne – staże na oddziałach, gdzie kandydat na dermatologa dowie się, jak wygląda praca. Tytuł specjalisty z dziedziny dermatologii uzyskamy po egzaminie na koniec specjalizacji. Droga do tego zawodu nie jest więc krótka, dlatego należy docenić wieloletnią pracę lekarzy – w tej specjalizacji i w każdej innej.

W przypadku zapotrzebowania na odbycie praktyk, w Białymstoku, można spróbować zgłosić się do centrum medycznego Medrex.