Odpowiedni smoczek dla niemowlaka to bardzo ważny przedmiot, który pomaga maluszkowi przede wszystkim zasnąć i się uspokoić. Ważne jest, aby były one wykonane z odpowiednich materiałów, co również powinno być podparte dołączonymi do produktów właściwymi atestami i certyfikatami.

Właściwy kształt i wielkość

Smoczki powinny mieć przede wszystkim odpowiednio dopasowany do potrzeb maluszka kształt jak również wielkość. To daje pewność tego że spełnią swoją role jak również tego, że nie zaburzą prawidłowego rozwoju maluszka. Dlatego niezbędne jest ich regularna wymiana na nowe co pewien czas, aby kształt zawsze był odpowiedni. Kupując nowy smoczek konieczne jest również dopasowanie jego rozmiaru, co spowodowane jest przede wszystkim szybkim wzrostem maluszka. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji na temat doboru odpowiedniego smoczka.

Smoczki dla niemowląt

Kiedy stosować smoczki?

Smoczek spełnia rolę uspokajacza, jeśli inne zabiegi nie są w stanie pomóc. Dzieci od urodzenia mają naturalny odruch ssania i często jeśli nie zostanie od zaspokojony maluszek nie może usnąć. Zazwyczaj rodzice kupują je wraz z innymi elementami wyprawki dla maluszka, nie zawsze jednak jest on potrzebny od dnia narodzin. Dlatego jeśli uspokajacz ma być stosowany później, należy przede wszystkim sprawdzić, czy rozmiar zakupionego jest odpowiedni. Najczęściej wymienia się je pod kątem ich rozmiaru co 3 miesiące, co związane jest z rozwojem maluszka. Obecnie najczęściej kupowane są przede wszystkim smoczki silikonowe, które cechują się bardzo dobrymi właściwościami i tym, że niezwykle łatwo można je utrzymać w czystości.