User rating

Zielona kawa to produkt, którego nie powinien przegapić żaden człowiek, uważający się za miłośnika kawy. Choć cieszy się ona coraz większą popularnością, to nadal można znaleźć wiele osób, które nigdy nie słyszały o takiej kawie. Warto zatem poświęcić jej trochę uwagi.

fitness

Zielona kawa produkowana jest z takich samych ziaren co czarna. Jedyna różnica polega na tym, że ziarna te nie są poddawane obróbce termicznej, która zmienia ich naturalną zieloną barwę na czarną. Zielona kawa występuje pod dwiema postaciami: jako kawa parzona oraz rozpuszczalna. Zatem zarówno zwolennicy jednego, jak i drugiego rodzaju, mogą zamiast kolejnej filiżanki czarnego napoju, wybrać kawę zieloną. Według opinii specjalistów, jest ona zdrowsza od czarnej. Wśród największych korzyści, związanych ze spożywaniem tego produktu, wymienia się łatwiejsze utrzymanie szczupłej sylwetki. Przeprowadzone badania wskazują bowiem, że zielona kawa pomaga w odchudzaniu. Jest to wynikiem zawartości kwasu chlorogenowego, który powoduje spowolnienie przyswajania cukrów oraz przeciwdziała gromadzeniu się go w postaci tłuszczu. Zielona kawa jest także polecana dla tych osób, które mają zbyt wysokie ciśnienie. Zdaniem niektórych ekspertów, zmniejsza ona również ryzyko zachorowania na cukrzycę. Poza kolorem oraz wpływem na organizm, zielona i czarna kawa różnią się także smakiem. Napój przygotowany z zielonych ziaren jest trochę kwaśny i ma słabszy aromat. Tym, co łączy oba gatunki kawy, jest zawartość kofeiny, której spożycie pozwala uzupełnić niedobory energii.

Kawa zielona ma wiele zalet. Najważniejsze spośród nich to:

  • ułatwienie odchudzania
  • wyeliminowanie negatywnych skutków spożycia zbyt dużej dawki kawy

Istnieją jednak także wady zielonej kawy. Należy zaliczyć do nich:

  • wyższa cena niż w przypadku kawy czarnej
  • zdaniem wielu osób gorszy smak i słabszy aromat
  • trudniejsza dostępność

Powyższe wiadomości wskazują na to, że spożywanie zielonej kawy ma swoje korzyści, ale także i wady. Jej charakterystyczny smak sprawia, że niektórym nie przypada do gustu. Jednak warto ją wypróbować, ze względu na korzyści zdrowotne.