Przeciwgrzybiczny płyn Excilor z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się nieco więcej o jego składzie. Właściwa pielęgnacja paznokci odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w przypadku osób, które mają skłonności do grzybicy.

Najważniejsze składniki płynu Excilor – co trzeba wiedzieć?

Jednym z najważniejszych składników płynu Excilor z oferty Apteki Galen jest oczywiście mleczan etylu, który doskonale reguluje poziom pH. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rewelacyjnemu składnikowi grzybica nie ma szans na rozpuszczenie keratyny i stworzenia idealnych warunków wspomagających rozwój grzybów.

Ważną rolę odgrywa także kwas mlekowy, który reguluje poziom pH. Preparat ten znacząco wspomaga działanie mleczanu etylu. Wspomniany mleczan etylu wraz z kwasem octowym umożliwia przeniknięcie środka pianotwórczego, dzięki czemu znacząco poprawia się penetracja. Jeżeli chodzi o glicerol i lipidy to odpowiedzialne są one za zmiękczenie, nawodnienie i odżywienie płytki paznokcia.

Jak to działa?

Płyn medyczny Excilor całkowicie zmienia mikrośrodowisko paznokcia. Możliwe jest to do osiągnięcia dzięki zakwaszeniu łożyska paznokcia. Zmienione pH wewnątrz płytki paznokcia tworzy bardzo niekorzystne środowisko dla rozwoju różnego typ dermatofitów.

Preparat bardzo szybko wnika w paznokieć, dlatego też leczenie obejmuje praktycznie jego całość. Płyn należy stosować dwa razy dziennie przez 3-4 tygodnie. Po tym czasie można zredukować dawkowanie tylko do jednej aplikacji.