Leki przeciwgorączkowe powinniśmy mieć zawsze w domowej apteczce. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będziemy ich potrzebować, aby poradzić sobie ze zbyt wysoką temperaturą. Musimy jednak wiedzieć, że leków, które pozwalają zbić temperaturę, jest bardzo wiele do wyboru. Możemy zdecydować się także na różne formy podania takie jak lek w tabletkach, syropie, a także w rozpuszczalnych w wodzie saszetkach. Wszystko zależy od tego, jaki lek preferujemy.

Leki na gorączkę – jakie możemy zastosować?

Kiedy mamy na myśli, co na zbicie gorączki zastosować, to przede wszystkim musimy sprawdzić, co jest przyczyną jej pojawienia się. W wielu przypadkach wystarczy wykorzystanie paracetamolu, ale kiedy mamy do czynienia z gorączką infekcyjną lub spowodowaną stanem zapalnym, to musimy wykorzystać lek z ibuprofenem. Kiedy więc wybieramy leki na gorączkę, to powinniśmy sprawdzić:

  • jaki środek zawiera w składzie,
  • jak jest podawany,
  • kto może go zastosować. 
lek na zbicie gorączki

Lek na gorączkę wybierany do wieku osoby

Kiedy chcemy, aby gorączka się obniżyła, to musimy zastosować w tym celu odpowiedni lek. Jednak nie tylko moc leku, ale także takie kwestie, jak wiek pacjenta, powinien być kluczowy przy wyborze. Inny lek będzie odpowiedni dla dzieci, a inny dla osoby dorosłej. Kiedy mamy do czynienia z kobietami w ciąży, to zdecydowanie bezpieczniej będzie, kiedy postawimy na lek z paracetamolem, a nie z ibuprofenem. Wiele więc czynników jest odpowiedzialnych za to, jaki lek powinniśmy wybrać, aby był nie tylko skuteczny, ale także w pełni bezpieczny.