Konopie są naturalnym składnikiem, który jest coraz częściej wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Znajdują zastosowanie przy produkcji szamponów konopnych, które mogą być bezpiecznie stosowane przez większość osób, również przez dzieci. Zapewniają naturalną pielęgnację, dbają o kondycję włosów, a także dobry stan skóry głowy. Zastosowanie oleju konopnego pomaga w prawidłowym wchłanianiu dobroczynnych składników w strukturę włosa.

Szampon konopny – co należy wiedzieć?

Szampony z dodatkiem konopi są coraz częściej stosowane przez osoby, które interesują się świadomą pielęgnacją włosów. Są uznawane za jedne z najbardziej odżywczych produktów do pielęgnacji włosów. Szampon konopny wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości, m.in. odbudowuje łuskę włosa, zapewnia miękkość i gładkość. 

Szampon z olejkiem konopnym jest produktem naturalnym, co zapewnia jego bezpieczne użytkowanie. Powoduje mniej uczuleń i podrażnień, niż szampony z chemicznymi składnikami. Głównym składnikiem zwykle jest olej z nasion konopi wzbogacany innymi naturalnymi dodatkami.

Jakie korzyści przynosi stosowanie szamponu konopnego?

Stosowanie szamponów konopnych niesie ze sobą wiele pozytywnych działań dla włosów. Zapewnia m.in.:

szampon konopny

– zamykanie łuski włosa,

– poprawę wzrostu włosów,

– zmniejszenie wypadania włosów,

– zapobieganie uszkodzeniom struktury włosa.

Korzyści dla skóry głowy to przede wszystkim nawilżenie, a także regulacja produkowania sebum, przez które włosy się przetłuszczają. Szampon konopny często jest polecany dla osób, które borykają się z nadmiernie złuszczającą się skórą głowy – w takich przypadkach szampon z dodatkiem oleju konopnego pomaga odpowiednio nawilżyć skórę głowy i zminimalizować stopień jej złuszczania.