Przetłuszczające się włosy są poważnym problemem. Zaniedbanie go może prowadzić do jeszcze gorszych skutków dla skóry głowy. Ważne jest, by odpowiednio podejść do tego tematu i nie zaszkodzić sobie bardziej. Włosy przetłuszczające się są trudne w pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na składniki w szamponach do włosów przetłuszczających się by produkt był skuteczny. Poza zwykłymi szamponami dostępnymi na półkach w drogerii dobrą alternatywą są szampony naturalne, na bazie wegańskich składników.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się najlepszy?

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się powinien mieć delikatny skład, by nie obciążać dodatkowo skóry głowy. Takie szampony nie powinny zawierać silikonów, SLS i SLES. Dobrymi wspomagaczami w szamponie, które oczyszczą, a jednocześnie odświeżą skórę głowy, są:

  • lawenda
  • pokrzywa  
  • mięta
  • aloes.

Odpowiednio dobrany szampon, zaopatrzony w dobry skład pomoże zwalczyć stany zapalne i ograniczyć produkcje sebum. Należy również pamiętać, by nie używać zbyt często szamponów mocnych, które mogą doprowadzić do dodatkowego przesuszenia skóry głowy i nawarstwiania się problemu.

dobry szampon do włosów przetłuszczających się

Jak odpowiednio myć przetłuszczające się włosy?

Kupno naturalnego szamponu do włosów przetłuszczających się jest pierwszym podpunktem w odpowiedniej pielęgnacji. Włosy przed myciem najlepiej rozczesać, by pozbyć się zanieczyszczeń z wierzchu. Do mycia skóry głowy najlepiej używać letniej wody. Szampon należy rozcieńczyć z wodą i taką mieszanką umyć skórę głowy dwukrotnie. Pierwsze mycie może być mniej dokładne, ma ono za zadanie zmyć wierzchni brud, kurz i pozostałości po stylizacji włosów. Drugie mycie powinno być dokładniejsze i połączone z lekkim masażem głowy opuszkami palców. Ważne jest, by dobrze wypłukać włosy z szamponu, oraz by po myciu nie trzymać ich zbyt długo zawiniętych w ręcznik. Warto suszyć włosy suszarką z chłodnym nawiewem, dzięki czemu dłużej zachowają swoją świeżość.

Po czym poznać dobry szampon?

Szampon do włosów przetłuszczających się (tu) powinien być delikatny a jego skład przejrzysty. Nie powinien zawierać silikonów i siarczanów, ponieważ mogą one doprowadzić do nawarstwiania się składników na włosach, co doprowadzi do jeszcze większych problemów z przetłuszczaniem się. Dodatkowo najlepszy będzie naturalny szampon do włosów przetłuszczających się, ponieważ ma on prosty skład, który nie podrażni skóry głowy i uchroni ją przed stanami zapalnymi. Organiczne i wegańskie składniki nie będą szkodliwe dla wrażliwej i delikatnej skóry głowy podatnej na przetłuszczanie.