Czy feremony działają?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przyciągnąć zainteresowanie płci przeciwnej. Zdaniem niektórych, maja w tym pomóc feromony. Nie wszyscy jednak wierzą w ich skuteczność. Warto byłoby zatem przyjrzeć się bliżej temu tematowi i spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy feromony naprawdę działają?

Na początku należałoby wyjaśnić, czym są feromony. Są to substancje semiochemiczne, wykorzystywane przez organizmy żywe do przekazywania informacji. Z naukowego punktu widzenia odgrywają one istotną rolę w relacjach pomiędzy przedstawicielami różnych płci. Potwierdzony został jednak wpływ na zwierzęta, a nie na ludzi. Mimo to wiele osób uważa, iż to właśnie feromony sprawiają, że określona osoba wydaje się atrakcyjna dla drugiej strony i pojawia się uczucie zauroczenia. Feromony mają także sprzyjać doznaniom seksualnym. Takie właściwości sprawiają, że substancje te cieszą się ogromny zainteresowaniem. W sprzedaży znaleźć można sztucznie pozyskane feromony, które zgodnie z reklamami maja zapewnić powodzenie u przedstawicieli drugiej płci. Obecnie można na przykład zakupić perfumy bądź kremy do ciała z dodatkiem feromonów. Ich producenci zapewniają o wysokiej skuteczności substancji zawartych w kosmetykach. Opinie użytkowników są jednak zróżnicowane. Wiele osób twierdzi, że korzystanie z takich produktów nie przyniosło żadnego efektu. Zdarzają się jednak również tacy ludzie, którzy zapewniają, że feromony pomogły im w relacjach towarzyskich. Te rozbieżności tłumaczyć można w różny sposób. Zwolennicy tych substancji pewnie stwierdziliby, że nie na wszystkich feromony działają w taki sam sposób. Osoby nastawione bardziej sceptycznie mogą natomiast powiedzieć, że w przypadku zadowolonych użytkowników zadziałał efekt psychologiczny. Sama świadomość stosowania preparatów, które mają zwiększać atrakcyjność, może spowodować, że dana osoba jest bardziej pewna siebie i otwarta, dzięki czemu łatwiej jej nawiązywać relacje.

Nie można zaprzeczyć temu, że istnieje wiele osób, które uważają feromony za skuteczne. Nie można z całą pewnością stwierdzić, w jaki sposób ich stosownie było dla nich pomocne. Faktem jest jednak to, że ich opinie są pozytywne. Być może warto zatem je wypróbować.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *