Zachowaj harmonię. Jak żyć zdrowo i mieć dużo energii każdego poranka.

Jak żyć zdrowo? To bardzo ogólne pytanie i można by rozmawiać na ten temat godzinami. Wpływa na niego ogrom czynników – Zdrowa i niezdrowa żywność, życie w biegu, choroby cywilizacyjne. Dzisiejsze społeczeńs

jak mieć więcej energii

two z powodu szybkiego trybu życia nastawione jest na jedzenie fast-foodów w szybkich barach obsługi. Nie jesteśmy do końca świadomi do czego nas to prowadzi. Jedząc kolejnego hamburgera z frytkami nie myślimy o cholesterolu, nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy i innych chorobach cywilizacyjnych.

Jako ludzie żyjący w XXI wieku, mający dostęp do telewizji i internetu powinniśmy interesować się swoim zdrowiem i dbać o kondycję fizyczną. Jako alternatywę dla pizzy, kebabów, frytek i burgerów powinniśmy wybrać zdrową żywność.

Co to jest?

Nic prostszego, są to produkty wywodzące się z ekologicznych upraw pozbawionych sztucznych nawozów i pestycydów.

Pesymiści powiedzą: “Nie chce mi się biegać po bazarze czy targu, gdy supermarket mam pod nosem”. Absolutnie! Żadnych targów, bazarów i supermarketów. Kto nam zagwarantuje, że żywność którą właśnie zakupiliśmy pochodzi z ekologicznej uprawy? Otóż nikt. Najlepiej jeśli mamy możliwość założenia własnej rabatki z warzywami. Ale nie każdy mieszka na wsi aby to uczynić i oczywiście nie wyhodujemy w ten sposób wszystkich produktów. Istnieje więc możliwość zakupu żywności w sklepie internetowym. Od razu możemy sprawdzić komentarze sprzedawcy i podjąć decyzję czy kupować u niego produkty czy szukać innego sklepu. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarce hasło: “zdrowa żywność” wyskoczy nam mnóstwo propozycji sklepów, w których możemy dokonać zakupów.

Kupując produkty należy sprawdzić jaką mają zawartość tłuszczów, cukrów, białka oraz kalorii. Nie muszę chyba dodawać, że powinniśmy unikać dużej ilości tłuszczów zwierzęcych i cukrów a przyswajać dużą ilość białka. W naszej diecie powinny się również znaleźć warzywa i owoce oraz duża ilość wody mineralnej.

Wspomniana w akapicie drugim kondycja fizyczna również nie powinna być przez nas zaniedbywana. Wykonując wysiłek fizyczny spalamy zbędne kalorie i nie pozwalamy sobie na nabieranie dodatkowych kilogramów prowadzących do otyłości.

Co zrobić aby mieć więcej energii?

Aby mieć więcej energii, przestać być leniwym i zacząć działać na 100% każdego dnia po przebudzeniu stosuje kilka tricków.

1. Rano po przebudzeniu idę zaparzyć herbate oraz biorę szybki prysznic a następnie włączam jeden z motywujących filmików np. na Youtube

2. 3 razy w tygodniu biegam po 60 minut – pozwala mi to nie zmęczyć się, ale nabrać więcej energii do działania. Wysiłek jest męczący na krótką mete, jednak człowiek po wysiłku ma dużo więcej energii i czuje się dużo lepiej.

3. Jedz wartościowe śniadanie, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Śniadanie powinno zjeść się do 30 min po obudzeniu się.

4. Koniec z wymówkami, jeżeli masz coś zrobić – po prostu zacznij to robić, bez analizowania, zastanawianie się.

5. Nie wolno też zapominać o suplementach i witaminach aby dostarczyć organizmowi potrzebnych do życia witamin.

co jeść aby mięc więcej energii

Myślę,że po przeczytaniu tego artykułu każdy z was zastanowi się nad swoją dietą i wprowadzi moje rady do życia codziennego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *